تدریس حرفه ای و کامل تمام مطالبی که برای آمادگی و شرکت در آزمون آیلتس به آن نیاز دارید.

تدریس آنلاین و خصوصی آماده سازی و شرکت در آزمون آیلتس IELTS

وبسایت آموزشی فیلم و زبان با نزدیک به 10 سال سابقه آموزش زبان انگلیسی با شیوه‌ای نوین و اصولی، بهترین مکان برای یادگیری و آماده سازی شما برای شرکت در آزمون بین‌المللی آیلتس را فراهم کرده است.

آشنایی با آزمون آیلتس

در حال حاضر آزمون بین المللی آیلتس IELTS در ایران انتخاب اول افرادیست که برای مقاصد تحصیلی و یا شغلی مهاجرتی نیاز به مدرک زبان دارند. در حال حاضر در سال ۱۳۹۹ امتحانهای داشنگاههای کمبریج مثل FCE, CAE و CPE و همینطور امتحان جدید استرالیا بنام PTE در ایران برگزار نمیشوند. علاوه بر این اکثر دولت ها و دانشگاههای دنیا آزمون آیلتس را بعنوان آزمونی استاندارد قبول دارند. مثلا اکثر دانشگاههای آمریکای شمالی امتحان آیلتس و یا تافل رو قبول دارند. این در حالیست که در اروپا اکثر دانشگاه‌ها فقط امتحان آیلتس رو میپذیرند و امتحان تافل رو قبول ندارند. به هر حال اکثر ایرانی ها به امتحان آیلتس روی آوردند.

نمره ی قبولی در امتحان آیلتس چند هست؟

در امتحان آیلتس نمره ی قبولی وجود ندارد. شما با هر سطحی از زبان که در امتحان شرکت کنید نمره ای بین ۱ تا ۹ برای هر کدام از چهار مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار خواهید گرفت که این نمره ها سطح زبان شما رو در این مهارت ها نشان میدهد. میانگین این چهار نمره، نمره کلی شما یا Overall Score شما هست. معمولا دانشگاه ها و کشورهایی که این مدرک رو از شما میخوان، نمرهی قبولی شما رو تایید میکنند. برای مثال تعدادی از دانشگاه ها نمره ی ۶ آزمون آکادمیک رو از شما میخوان، بعضی دیگه نمره ی ۶.۵ و یا برخی دانشگاهها نمره ۷. برای مقاصد مهاجرتی معمولا نمره ای بین ۵ تا ۷ از آزمون جنرال مورد نیاز هست. (نمره دقیق به نوع مهاجرت و مقصد بستگی داره که در انتهای پست چند نمونه ازشون رو خواهید دید.)

آزمون آیلتس جنرال ؟ آزمون آیلتس آکادمیک ؟

آزمون آیلتس آکادمیک همانطور که از اسمش میتوان حدس زد، برای مقاصد آکادمیک یا تحصیلی مورد نیاز هست. پس اگر شما قصد ادامه تحصیل در دانشگاهی انگلیسی زبان رو دارید باید امتحان آکادمیک آیلتس رو شرکت کنید. اگر قصدتون زندگی و یا کار در کشوری انگلیسی زبان هست، باید امتحان آیلتس جنرال رو شرکت کنید.

آیلتس جنرال آسان تر است یا آیلتس آکادمیک؟ آیا میتونم خودم انتخاب کنم؟

نه، شما نمیتونید انتخاب کنید. البته قصد و نوع مهاجرت رو شما انتخاب میکنید ولی نوع و نمره ی امتحان به مقصدتون بستگی داره.

تفاوت آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال چیست؟

همونطور که گفتیم آزمون آیلتس از چهار بخش تشکیل میشه
۱) بخش شنیداری و یا همون Listening
۲) بخش خواندن یا همون Reading
۳) بخش نوشتاری یا همون Writing
۴) بخش گفتاری و یا همون Speaking
در آزمون آکادمیک و جنرال بخش شنیداری و بخش گفتاری کاملا یکسان هستند و تفاوتی ندارند. اگر اطلاعات بیشتری در خصوص بخش listening و یا Speaking نیاز دارید، به صفحه ی آزمون لیسنینگ و یا اسپیکینگ آیلتس مراجعه کنید.
تفاوت این دو آزمون در بخش ریدینگ و رایتینگ هست. در بخش ریدینگ آزمون آکادمیک شما معمولا متن های آکادمیک از کتاب‌های دانشگاهی خواهید داشت و تم این متن ها همه موضوعات علمیست. در آزمون جنرال متن‌ها بیشتر شامل موضوعات روزمره هستند، مثل قوانین لباس پوشیدن در یک شرکت، نقد فیلم های سینمایی، آگهی شغلی و از این قبیل متن ها. برای جزییات بیشتر به پیج های مربوطه مراجعه کنید.
در قسمت رایتینگ هم شما در هر دو حالت دو تا رایتینگ باید بنویسید که با نام‌های تسک ۱ و تسک ۲ مشخص میشوند.در آزمون آکادمیک برای تسک ۱ به شما یک سری داده به‌شکل نمودار، جدول و… میدهند و شما باید گزارشی در ۱۵۰ کلمه بنویسید و این اطلاعات رو گزارش کنید. در آزمون جنرال در این قسمت باید یک نامه ی ۱۵۰ کلمه‌ای بنویسید، البته موضوع نامه رو به شما میدهند. تسک ۲ در این دو تست تقریبا یکسان هستند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی رایتینگ آیلتس مراجعه کنید.( صفحات و توضیحات کامل صفحات پاینن به زودی تکمیل و لینک آن ها در قسمت پایین قرار خواهد گرفت)

کلاس رایتینگ آیلتس
کلاس اسپیکینگ آیلتس
کلاس ریدینگ آیلتس
کلاس لیسنینگ آیلتس