محمدحسین میرزاده

محمدحسین میرزاده

مدرس زبان انگلیسی و موسس سایت آموزشی فیلم و زبان

این صفحه را با استفاده از دکمه های زیر، در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

آزمون آیلتس آکادمیک ثبت نام کنم یا آیلتس جنرال

به سایت فیلم و زبان خوش آمدید، همانطور که میدانید، قراره به سوال شما درباره اینکه به شرکت و کسب نمره مورد نیاز در کدام یک از دو آزمون آیلتس جنرال یا آکادمیک نیاز دارید، پاسخ بدیم. با ما همراه باشید.

آزمون آیلتس آکادمیک ثبت نام کنم یا آیلتس جنرال

آیلتس آکادمیک ثبت نام کنم یا آیلتس جنرال؟

اگر قصد مهاجرت از طریق ادامه تحصیل دارید، همانطور که از اسمش مشخصه لازمه که آیلتس آکادمیک بدید ولی اگر قصد مهاجرت برای زندگی و کار در یک کشور انگلیسی زبان رو دارید لازمه آیلتس جنرال رو شرکت کنید تا مشخص بشه شما بطور کلی از پس زندگی در محیط انگلیسی زبان به راحتی برمیاید و میتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

حالا که جواب سوال اصلیتون رو گرفتید و میدونید که برای مهاجرت های تحصیلی نیاز به آیلتس آکادمیک و دیگر موارد مانند مهاجرت کاری به IELTS جنرال نیاز دارید، ادامه پست را هم دنبال کنید تا شاید جواب دیگر سوالات خود را هم بیابید.

آیا میشود بجای آزمون آیلتس آکادمیک، آزمون جنرال داد؟

خب حالا سوالی که پیش میاد اینه که آیا میشه بجای آکادمیک آزمون جنرال داد؟

خیر، معمولا دانشگاه ها به داشتن حداقل نمره خاصی از آزمون آکادمیک تاکید میکنند و جنرال رو نمی پذیرند حتی اگر نمره جنرال شما چیزی بالاتر از اون نمره آکادمیک مورد نظرشون باشه.

آیلتس آکادمیک بهتر است یا آیلتس جنرال ؟

اصلا در تفاوت های آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال بحث بهتر بودن و برتری داشتن یکی از دیگری مطرح نیست. تنها باید به نیاز خود و دلیل شرکت در آزمون توجه کرد و سپس گزینه مناسب را برای شرکت و کسب مدرک انتخاب کرد.

تفاوت آزمون IELTS آکادمیک و IELTS جنرال چیست؟

همونطور که گفتیم آزمون آیلتس از چهار بخش تشکیل میشود:

  • بخش Listening شنیداری
  • بخش Reading خواندن
  • بخش Writing نوشتاری
  • بخش Speaking گفتاری

در آزمون آکادمیک و جنرال بخش شنیداری و بخش گفتاری کاملا یکسان هستند و تفاوتی ندارند.

برای کسب اطلاعات بیشتری در خصوص بخش listening و یا Speaking، به صفحه آزمون لیسنینگ و یا اسپیکینگ آیلتس مراجعه کنید.

تفاوت این دو آزمون در بخش ریدینگ و رایتینگ هست. در بخش ریدینگ آزمون آکادمیک شما معمولا متن های آکادمیک از کتاب‌های دانشگاهی خواهید داشت و تم این متن ها همه موضوعات علمی است. در آزمون جنرال متن‌ها بیشتر شامل موضوعات روزمره هستند، مثل قوانین لباس پوشیدن در یک شرکت، نقد فیلم های سینمایی، آگهی شغلی و از این قبیل متن ها.

در قسمت رایتینگ هم شما در هر دو حالت دو تا رایتینگ باید بنویسید که با نام‌های تسک ۱ و تسک ۲ مشخص میشوند.

در آزمون آکادمیک برای تسک ۱ به شما یک سری داده به‌شکل نمودار، جدول و… میدهند و شما باید گزارشی در ۱۵۰ کلمه بنویسید و این اطلاعات رو گزارش کنید.

در آزمون جنرال در این قسمت باید یک نامه ی ۱۵۰ کلمه‌ای بنویسید، البته موضوع نامه رو به شما میدهند. تسک ۲ در این دو تست تقریبا یکسان هستند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی رایتینگ آیلتس مراجعه کنید.( صفحات و توضیحات کامل صفحات پاینن به زودی تکمیل و لینک آن ها در قسمت پایین قرار خواهد گرفت)

آزمون آیلتس آکادمیک ثبت نام کنم یا آیلتس جنرال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.