محمدحسین میرزاده

محمدحسین میرزاده

مدرس زبان انگلیسی و موسس سایت آموزشی فیلم و زبان

این صفحه را با استفاده از دکمه های زیر، در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

آزمون آیلتس جنرال سخت تره یا آکادمیک

بررسی کامل تفاوت آزمون IELTS جنرال و IELTS آکادمیک و جواب به سوال: آزمون آیلتس جنرال سخت تره یا آیلتس آکادمیک بطور دقیق و کامل

آزمون آیلتس جنرال سخت تره یا آکادمیک

آیلتس جنرال سخت تره یا آیلتس آکادمیک؟

در حقیقت هیچ معیار دقیقی برای تعیین سخت تر و آسان تر بودن آزمون آیلتس جنرال در مقایسه با آیلتس آکادمیک وجود ندارد.

این تفکر که ازمون آیلتس آکادمیک سخت تر است چون علاوه بر زندگی در اون محیط، کمترین کاری که قراره انجام بدید اینه که تعداد زیادی کتاب تخصصی به زبان انگلیسی بخوانید و تکالیف متنوع آکادمیک انجام بدید، یک تفکر رایج، اما اشتباه است. البته شما قطعا به‌عنوان یک دانشجو در کشور مقصد با زبانی پیچیده تر روبرو خواهید بود.

حقیقت این است که معمولا نمره‌ای که برای آزمون IELTS جنرال خواسته میشود میتواند نمره چندان بالایی نباشد؛ مثلا بعضی جاها نمره‌ی 5 آزمون جنرال رو هم قبول می کنن اما معمولا یک دانشگاه با رنکیگ خوب (مخصوصا در مقاطع بالا) همچین نمره‌ای رو در آیلتس آکادمیک نمی‌پذیرد. برای همین به نظر می رسد آیلتس جنرال راحت تر است. حالا فرض کنید یک نفر به نمره 8 آزمون آیلتس جنرال نیاز داره تا بتونه تو یه رقابت کاری امتیاز بیشتری بدست بیاره، مسلما اونجا دیگه نمی تونیم بگیم جنرال راحتر است. مثلا بخش ریدینگ آزمون آکادمیک متن های سخت تری داره اما سیستم نمره دهی این آزمون به صورتی هست که با درست جواب دادن به سوالات کمتری میتواند نمره بالاتری بگیرید.

مثال:

مثلا اگر در آزمون آکادمیک در بخش ریدینگ شما به 33 سوال جواب درست بدهید، نمره‌ی 7.5 میگیرید ولی با 33 سوال درست در ریدینگ جنرال نمره‌ی 6.5 میگیرید.

با 37 سوال درست در آزمون آکادمیک میتوانید نمره 8.5 بگیرید ولی در آزمون جنرال باید به 39 سوال درست پاسخ بدهید تا 8.5 بگیرید. این یعنی فقط یک اشتباه. این موضوع باعث میشه بعضیا بگن که آزمون جنرال حتی سخت تر هم هست چون خطاها جریمه‌ی بالاتری دارند اما به‌طور کلی آزمون آکادمیک و جنرال در دو بخش Speaking و Listening و حتی TASK 2 آزمون رایتینگ مشترک هستند و واقعا نمیشه گفت کدوم سخت تر یا آسان تر است.

آزمون آیلتس جنرال سخت تره یا آکادمیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.